Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 zorganizowało wystawę „Czeskie tradycje wielkanocne”, która przybliża obyczaje związane z okresem świątecznym, kultywowane po południowej stronie Karkonoszy.
Zwiedzający mogą się przekonać, że mimo bliskich związków kulturowych, obchody świąt Zmartwychwstania Pańskiego w Polsce i w Czechach, nieznacznie różnią się od siebie. Wśród eksponatów, pochodzących ze zbiorów Muzeów we Vrchlabí i w Jilemnice znajdują się m.in. dekoracje świąteczne, pisanki, rzeźby, kołatki oraz tzw. szopki wielkanocne, które nie są znane na terenie Polski.
Wystawie towarzyszy ekspozycja fotograficzna pn. „Wielkanoc na Dolnym Śląsku”. Zdjęcia ukazujące znane wśród mieszkańców regionu tradycje, można obejrzeć w ogrodzie przy budynku Muzeum.
Zwiedzanie wystaw jest bezpłatne.
Działania te są realizowane w ramach projektu „Ogrody żywej tradycji – ochrona wspólnego dziedzictwa pogranicza polsko-czeskiego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013.
23 stycznia 2014 o godz. 20:00 w Klubie KWADRAT (ul. Bankowa 28/30) w Jeleniej Górze wystąpi zespół Habakuk.
1 lutego 2014 roku o godz. 19:30 na deskach scenicznych Dużej Sali Teatru w Zittau [pol. Żytawie] odbędzie się przedstawienie na podst. słynnej tragedii Williama Shakespeareʻa pt. „Król Lear”.
Miasto Karpacz, Chata Karkonoska i Karkonoska Organizacja Turystyczna zapraszają 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny na XIII Mistrzostwa Polski z Jajem.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze oglądać można interesującą wystawę czasową pt. "Kartografia śląska XV-XVIII w." Ekspozycja prezentująca kulisy powstania pierwszej mapy Śląska w 1561 r. autorstwa kartografa Marcina Helwiga, powstała we współpracy z Haus Schlesien w Königswinter.
Już w czwartek, 10 stycznia br. w jeleniogórskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”, z udziałem tak znakomitych muzyków jak Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski.
Nie masz pomysłu na zakończenie wakacji? Weź udział w warsztatach podczas niemiecko - polskiego workcampu w Starej Rzeźni na pożegnanie wakacji. Udział jest całkowicie bezpłatny. Workcamp potrwa od 28 sierpnia do 2 września przy Cottbuser Str. 21 w Görlitz.
Chwilówki Online Informacje Zgorzelec Agencja Social Media Wrocław